Organizatorem Wielkiej Parady Smoków jest TEATR GROTESKA

Dyrektor Teatru Groteska - Adolf Weltschek
Pomysłodawca Wielkiej Parady Smoków - Adolf Weltschek
Reżyseria Wielkiego Widowiska na Wiśle - Adolf Weltschek


 

Koordynator Wielkiej Parady Smoków                           Produkcja Widowiska
Jolanta Hofer                                                                        Jacek Stankiewicz
j.hofer@groteska.pl                                                              j.stankiewicz@groteska.pl
(12) 633-48-22 wew. 227                                                    (12) 633-48-22 wew. 226

                 


 

MASZ PYTANIE?
Wyślij

NEWSY

18. WIELKA PARADA SMOKÓW. SMOKI Z DZIENNIKA MARCO POLO 2, 3 CZERWCA 2018 r.

2018-01-12

W pierwszy weekend czerwca Teatr Groteska zaprasza do Krakowa na jedyne w swoim rodzaju kolorowe smocze święto. Przed nami kolejna – już 18. Wielka Parada Smoków.

Smoki – temat przewodni każdej parady – każdorazowo traktowane są w innym ujęciu, jednak zawsze stanowią pretekst do podnoszenia kompetencji twórczych wśród uczestników, są także elementem integrującym wszystkie elementy wydarzenia.

ZGŁOSZENIA DO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZEGO SMOKA PARADY 2018 r.

Wszystkich miłośników smoków i dobrej zabawy zapraszamy do współtworzenia tego barwnego smoczego wydarzenia, które każdego roku gromadzi tysiące mieszkańców Krakowa i turystów
z całego świata.

Tym razem za inspirację dla smoczych postaci, biorących udział w Paradzie, posłuży dziennik słynnego, włoskiego podróżnika Marco Polo (XIII–XIV w.). Fantastyczne przygody na wodzie i lądzie, które go spotkały, gdy podczas podróży do Chin przemierzał Jedwabny Szlak, z pewnością pobudzą wyobraźnię smoczych wizjonerów i kreatorów. W swoim dzienniku Marco Polo opisał też po raz pierwszy kraje, nieznane dotąd Europejczykom, mimo że najprawdopodobniej nigdy ich nie odwiedził.

Twórcy smoków, którzy staną w konkury o Najpiękniejszego Smoka Parady, pobudzeni lekturą wspomnień Marco Polo, bez wątpienia kolejny raz dowiodą swojej nieograniczonej fantazji, talentu

i sympatii dla smoków.

Konkurs ma charakter ogólnopolski, a uczestnikami Konkursu mogą być placówki (publiczne i niepubliczne) o charakterze kulturalno-oświatowym i oświatowym z terenu całego kraju (szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły integracyjne, szkoły specjalne, przedszkola, świetlice osiedlowe, domy kultury, kluby kultury itp.).

Aby wziąć udział w Konkursie należy do dnia 30 marca 2018r. zgłosić chęć udziału
w Konkursie, przesyłając uzupełniony formularz zgłoszeniowy na adres e-mail: a.tarnowska@groteska.pl. (formularz w postaci skanu oryginalnie podpisanego dokumentu należy przesłać w formacie pdf lub jpg – nie akceptujemy fotografii formularza!) lub pocztą tradycyjną na adres Teatr Groteska ul. Skarbowa 2, 31-121 Kraków z dopiskiem „Parada Smoków 2018”.

UWAGA! W konkursie może wziąć udział maksymalnie 40 smoków. O możliwości wzięcia udziału w Konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe zasady udziału w konkursie określone zostały w regulaminie konkursu  POBIERZ REGULAMIN

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie w formie formularza (dołączony poniżej) w terminie do 30 marca 2018. POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Kontakt: Anna Tarnowska e-mail: a.tarnowska@groteska.pl
 

<
banner unia europejska

Projekt 13. Małopolska Parada Smoków 2013. Nowa tradycja jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

PROGRAM