Organizatorem Wielkiej Parady Smoków jest TEATR GROTESKA

Dyrektor Teatru Groteska - Adolf Weltschek
Pomysłodawca Wielkiej Parady Smoków - Adolf Weltschek
Reżyseria Wielkiego Widowiska na Wiśle - Adolf Weltschek


 

Koordynator Wielkiej Parady Smoków                           Produkcja Widowiska
Jolanta Hofer                                                                        Jacek Stankiewicz
j.hofer@groteska.pl                                                              j.stankiewicz@groteska.pl
(12) 633-48-22 wew. 227                                                    (12) 633-48-22 wew. 226

                 


 

MASZ PYTANIE?
Wyślij

NEWSY

Zrób to sam! - "Smocze" warsztaty dla nauczycieli

2014-04-17

W poniedziałek, 14 kwietnia, w Teatrze Groteska odbyły się bezpłatne warsztaty "Etno Świat Kolberga", które miały za zadanie pomóc nauczycielom i wychowawcom w  przygotowaniu mobilnych smoczych figur, które wezmą udział w tegorocznym Konkursie na Najpiękniejszego Smoka Parady.


Warsztaty poprowadziła Alicja Karczmarska-Strzebońska - artysta plastyk, animator społeczno-kulturalny od lat zaangażowana w organizację Wielkiej Parady Smoków. Miały one za zadanie twórczo zainspirować nauczycieli, którzy będą pracowali z dziećmi nad rpzygotowaniami do tegorocznej Parady.

Przypominamy, że kolorowy przemarsz smoków ulicami Starego Miasta odbędzie się 1 czerwca 2014 roku w Krakowie w godz. 12.00-14.30. Tematem tegorocznej Parady jest szeroko rozumiana kultura ludowa i tradycyjna, wyrażająca się w różnych dziedzinach sztuk: muzycznych, literackich, plastycznych i scenicznych.

Do konkursu zgłosiły się szkoły, przedszkola i domy kultury, które zaprezentują swoje animowane smoki, walcząc jednocześnie o przyznanie im tytułu tego najpiękniejszego i najbardziej kreatywnego.

Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem - przybyło ponad trzeydzieści nauczycieli, którzy z radością i satysfakcją zdobywali wiedzę na temat "smoczych" inspiracji i konstrukcji.

 

 

 

 

<
banner unia europejska

Projekt 13. Małopolska Parada Smoków 2013. Nowa tradycja jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

PROGRAM